RECENZJE GIER BLOG

Recenzje i newsy ze świata gier

Czy Iphone jest wart swojej ceny

iphoneProdukty z logiem nadgryzionego jabłka zawsze były dla mnie swego rodzaju tajemnicą – sprawiły to równie skrajnie, choć zgoła odmienne opinie, jakie słyszałem o tym sprzęcie, Pierwsza z opinii ukazuje sprzęty firmy Apple jako urządzenia idealne, druga zaś nakazuje unikać nagryzionego jabłka jak ognia. Widząc tak duży kontrast między przedstawionymi wyżej poglądami postanowiłem wziąć sprawę w swoje ręce i na własnej skórze przekonać się, po której stronie leży prawda – tak oto jakieś 4 miesiące temu stałem się właścicielem Iphone’a 5S.

Mój wywód na temat telefonu Apple zacznę od rzeczy, które wyróżniają ten smartphone na tle konkurencji. Pierwszą tego typu rzeczą jest IOS – system ten można opisać w trzech słowach: szybki, płynny i niezawodny. Druga rzecz, o której chciałbym wspomnieć, jest w zasadzie funkcjonalnością systemu operacyjnego Iphone’a, jednak zrobiła na mnie na tyle duże wrażenie, że chciałem poświecić jej osobny akapit – chodzi mi oczywiście o Siri. Funkcja ta pozwala nam na sterowanie naszym telefonem za po mocą głosu. Możemy za jej pośrednictwem sprawdzić pocztę, przejrzeć sieć, czy też wysłać wiadomość. Niestety, aby wykonać powyżej opisane czynności, należy posługiwać się językiem angielskim, gdyż funkcjonowanie Siri w naszym języku ogranicza się do możliwości wybierania połączeń.

Osoby planujące zakupić telefon firmy Apple powinny wiedzieć, że sprzęt ten jest konstrukcją zamkniętą, co sprawia, że nie jesteśmy w stanie samodzielnie wymienić baterii czy dorzucić więcej pamięci do telefonu. Nawet tak pozornie prosta czynność, jak przeniesienie swoich ulubionych utworów, jest tutaj bardziej pracochłonna. Oprócz rzeczy wymienionych powyżej Iphone nie różni się niczym od innych telefonów. Nie jestem co prawda specem, ale skoro już zdecydowałem się pisać o smartphonie Apple, wypadałoby wspomnieć o jego konfiguracji sprzętowej. Nie jest ona może powalająca, za to działa doskonale.

Najwyższa pora zająć się kwestią budzącą najwięcej kontrowersji. Chodzi mi oczywiście o cenę tego urządzenia. Nie ma co ukrywać, że Iphone jest drogim sprzętem, jednak w zamian za wydane pieniądze dostajemy solidny i dopracowany produkt.

Myślę, że w zdaniu powyżej odpowiedziałem ma pytanie zawarte w tytule posta. Postawmy jednak sprawę jasno – uważam, że Iphone jest wart swojej ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

RECENZJE GIER © 2013
Top