RECENZJE GIER BLOG

Recenzje i newsy ze świata gier

Rise of the Tomb Raider

rise-of-the-tomb-raider-cover

Od dłuższego czasu miałem ochotę zagrać w grę przygodową, które kładzie spory nacisk na akcję. Nie zastanawiając się długo postanowiłem wybrać czołowego przedstawiciela tego gatunku, czyli Uncharted. Jednak w owym czasie trylogia przygód Nathan’a Drake’a odstraszała nieco swoją ceną. Dlatego też postanowiłem sięgnąć po atrakcyjniejszą cenowo nową odsłonę Tomb Ridera, tym bardziej że poprzedni tytuł z tej serii wspominam bardzo miło.

Na samym początku chciałbym wspomnieć o tym, co różniło Rise of the Tomb Raider od wydanego w 2013 roku TR. Twórcy w trakcie projektowania omawianej gry wpadli na dość nietrafiony pomysł, aby do swojej produkcji dodać misje poboczne ,które miały chyba na celu przytrzymać gracza nie co dłużej przy grze. Niestety tak się jednak nie dzieje głównie dlatego, że wprowadzony rodzaj aktywności pobocznych takich jak zniszcz x dronów, odłącz x przekaźników czy zbierz x drewna są po prostu nużące a jedyna sensowniejsza aktywność, jaką mogło być odkrywanie grobowców została przedstawiona w grze w tak mało zachęcający sposób i w ogóle nie byłem w stanie jej wykonywać. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w wypadku misji głównych i linii fabularnej. W obu tych aspektach ludzie tworzący grę nie zawiedli oddając w ręce graczy interesującą, trzymającą w napięciu fabułę. Jeśli zaś chodzi o rozgrywkę to muszę przyznać, że od dłuższego czasu nie widziałem gry, która balansowałaby różne elementy gamplay’u w taki sposób, aby mnie nie znudzić.

Skoro już co nieco napisałem o rozgrywce warto by było zbadać temat nie co głębiej i omówić wszystkie jej elementy.

Zacznijmy może od systemu strzelania cóż w zasadzie nie ma się tu do czego przyczepić strzelanie jest po prostu przyjemne.

Następnym bardzo ważnym aspektem rozgrywki są elementy platformowe, do których również nie mam żadnych zastrzeżeń są one przemyślane i dobrze wpasowane w fabułę.

Dobra było miło więc teraz czas trochę po marudzić naprawdę nie wiem po co

twórcy do Rise of the Tomb Raider systemy rozwoju postaci oba te elementy są w tym tytule w ogóle nie potrzebne i wręcz psują odbiór gry.

Moja ocena tej gry 7/10

Inne gry z tej serii:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

RECENZJE GIER © 2013
Top