RECENZJE GIER BLOG

Recenzje i newsy ze świata gier

Wiedźmin (recenzja)

w1Wiedźmin jest grą rpg, która zaimponowała mi bardzo rozbudowanym i ciekawym wątkiem fabularnym. Twórcą gry należy się również pochwała za świetne wykorzystanie uniwersum znanego z prozy Andrzeja Sapkowskiego. Kolejną rzeczą, o której należałoby wspomnieć jest grafika, trudno jednak mówić o tym aspekcie po sześciu latach od premiery, wspomnę tylko, że na najwyższych detalach prezentuje się imponująco.

Dużym plusem tej gry jest rozbudowane drzewo rozwoju postaci i dzięki niemu możemy rozwijać zdolności głównego bohatera w dziedzinie Alchemii, magii i szermierki. Kolejnym plusem tej produkcji jest możliwość wpływania na rozwój wydarzeń. Bardzo dobrze wspominam mini-gry zawarte w Wiedźminie, a szczególnie walkę na pięści, która była nie tylko świetną rozrywką, ale także dobrym źródłem dochodu. Kolejnym bardzo ważnym elementem, który czyni Wiedźmina świetną grą są dialogi skutecznie ukazujące charakter postaci. Następnym aspektem godnym poruszenia są misje poboczne, które świetnie komponują się z fabułą i są świetnym sposobem przedłużenia rozgrywki oraz na dodatkowe oreny w sakwie.

Moja ocena tej gry 9/10

2 komentarze

Add a Comment
  1. Takie gry jak Wiedźmin czy Painkiller sprawiają, że powraca nadzieja w polskich twórców. Seria o przygodach Geralta to zdecydowanie moja ulubiona, a fakt, że pochodzi z Polski cieszy jeszcze bardziej:)

  2. Niedawno (miesiąc temu) kupiłem sobie w końcu pierwszego i drugiego Wiedźmina. Mam nadzieję, że i mnie się spodoba, oczekiwania mam duże, przyznaje 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

RECENZJE GIER © 2013
Top